Rehabilitacja

Kiedy to piszę to myślę, że to dobrze, że żyje i kiedy wracam do wspomnień z przed wypadku, kiedy mogłem się śmiać, czasem płakać, biegać, jeździć na rowerze to łzy napływają mi do oczu. Niby to tak niewiele, ale tak dużo, kiedy te same nogi nie chcą już kręcić kołami roweru, kiedy już tylko łzy bezsilności kapią po policzku, a uśmiech pojawia się tylko na chwilę.  

Wiem, że muszę podejmować leczenie, rehabilitację, odwiedzać lekarzy. Do tego potrzebne są duże nakłady finansowe, dlatego bardzo proszę wszystkich ludzi o dobrym sercu o pomoc i wsparcie dla człowieka, który zawsze był dobry i pomocny dla wszystkich innych.

W miejscu zamieszkania koszt dwutygodniowej rehabilitacji wacha się w granicach 3 000 zł.

Turnusy rehabilitacyjne są w cenach 5 000-6 000 zł cena  jest uzależniona po prostu od standardu i warunków pobytowych w ośrodku.

To, co oferuje NFZ jest zdecydowanie niewystarczająca. Przy takiej rehabilitacji człowiek stałby się ułomny i uzależniony od innych osób.

Od momentu swojego wypadku, czyli od maja 1994 roku, rehabilitacja związana jest ze mną nierozłącznie. Sprawność, jaką wywalczyłem wieloletnią pracą pozwala mi na samodzielną egzystencję w codziennym życiu. Żeby to utrzymać w dalszym ciągu potrzebna jest ciągła rehabilitacja.

Dobrowolnej wpłaty darowizny można dokonać na moje subkonto:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.
nr konta 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
koniecznie z dopiskiem na przelewie: Gawrysiak, 4897